Kredītlīnija jeb kredītlimits: vai vērts tam pieteikties?

Esam pieraduši aizņemties tad, kad naudas pietrūkst konkrētam pirkumam vai pakalpojuma apmaksai – Latvijas Bankas statistika liecina, ka populārākais kredītu veids Latvijā ir patēriņa kredīts. Taču finanšu atbalsts no malas ir pieejams ne tikai kā ilgtermiņa aizdevums ar fiksētām ikmēneša iemaksām, bet arī kā kredītlīnija – elastīgāks aizdevuma veids ikdienas tēriņiem. Lasi šajā rakstā par kredītlīnijas priekšrocībām un izmantošanas iespējām!

Kredītlīnija – 21. gadsimta finanšu risinājums

Kredītlīnija ir ilgtermiņa aizdevums, ko var pielāgot savai finanšu situācijai un dzīves apstākļiem daudz vieglāk nekā standarta patēriņa kredītu. Kredītlīnijas princips ir pieeja kredītlimitam pēc nepieciešamības, kas nozīmē, ka aizņēmējs var brīvi izņemt vajadzīgās summas, nosūtot pieprasījumu pēc naudas izmaksas elektroniski.

Kredītlīnijai nav noteikts konkrēts atmaksas termiņš, taču ir minimālais ikmēneša maksājums, kas parasti ir zemāks nekā patēriņa kredītam ar identisku kredītlimitu. Aizņēmējs var pats izvēlēties veikt lielākus vai mazākus maksājumus, tādējādi regulējot kredītlīnijas kopējās izmaksas. Pateicoties šādai pieejai, kredītlīnija atbilst mūsdienīgākajam finanšu nozares uzstādījumam – aizņēmējs nav vienkārši pasīvs patērētājs, tas ir aktīvs darījuma dalībnieks, kurš spēj patstāvīgi pārvaldīt savas kredītsaistības.

Kredītlīnija vai patēriņa kredīts?

Galvenajos raksturojumos kredītlīnija jeb kredītlimits ir līdzīga patēriņa aizdevumam. Abi ir ilgtermiņa aizdevumi, abiem tiek aprēķināta fiksēta vai elastīga procentu likme, abi paredz regulāras ikmēneša iemaksas. Taču starp radniecīgiem kredītu veidiem ir arī būtiskas atšķirības:

 • kredītlīnija lielākoties nodrošina pieeju kredītlimita līdzekļiem pēc nepieciešamības. Patēriņa kredīts tiek pilnā apjomā pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu uzreiz pēc aizdevuma apstiprināšanas;
 • vairums aizdevēju neprasa komisiju par aizdevuma apkalpošanu, kamēr kredītlīnija netiek izmantota;
 • kredītlīnijas ietvaros var aizņemties vairākas reizes, nenoformējot jaunu kredītlīgumu un nepalielinot kredītlimita robežu. Izņemt jaunu summu var pēc iztērēto līdzekļu atmaksas.

Mūsdienās ir novērojama kredītlīnijas noteikumu maiņas tendence. Vēloties padarīt savus aizdevumus maksimāli elastīgus un pieejamus plašākam lietotāju lokam, kreditori piedāvā aizdevumus, ko var izmantot gan kā īstermiņa aizdevumus, gan kā kredītlīnijas. Izvēli par labu vienam vai otram variantam aizņēmējs pieņem pirmā atmaksas datuma brīdī.

TOP situācijas, kad var noderēt kredītlimits

Kredītlimits ar brīvu pieeju līdzekļiem var būt noderīgs, ja papildu nauda ir vajadzīga ilgtermiņā, taču nav zināms ne precīzs aizdevuma apjoms, ne datums vai datumi, kad radīsies nepieciešamība pēc papildu naudas. Īpaši aktuāls šāds pakalpojums ir:

 • remontdarbu laikā;
 • ārstēšanas un rehabilitācijas periodā;
 • situācijās, kad var rasties vajadzība pēc finanšu palīdzības, piemēram, pēc bērna piedzimšanas u.tml.

Protams, dzīvē var gadīties arī citas situācijas, kad kredītlīnija jeb kredītlimits var palīdzēt tikt galā ar tēriņiem. Tikai Tu pats vari izvērtēt, vai aizņemšanās ir adekvāta Taviem apstākļiem, taču atrast piemērotu kredītlīniju Tev palīdzēs specializētā kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit.

Nebanku kredītlīnija Latvijā – meklē ar NetCredit!

NetCredit platformā ir apkopota informācija par nebanku kredītiem un pakalpojumu sniedzējiem. Platformā ir atrodamas parocīgas salīdzināšanas tabulas un atlases filtri, kas palīdz orientēties ar piedāvājumiem piesātinātajā tirgū. Kredītlīnijas var salīdzināt pēc:

 • kredītlimita robežām;
 • maksimālā atmaksas termiņa;
 • ierobežojumiem jaunajiem klientiem;
 • vecuma prasībām;
 • naudas saņemšanas ātruma.

Tāpat ar NetCredit palīdzību ir viegli noskaidrot, kur pieejams kredītlimits no 18 – 20 gadu vecuma, kā arī kredītlīnija ar negatīvu kredītvēsturi. Platformā ir atrodama informācija gan par nebanku aizdevējiem, kas specializējas vienā finanšu pakalpojumā, gan par tiem, kas piedāvā pinu aizdevumu klāstu, piemēram, Bigbank un citi lieli aizdevēji un kredītu brokeri.

Kredītlīnija jeb kredītlimits ir finanšu drošības spilvens cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju, kuri vēlas nodrošināties pret pēkšņiem tēriņiem. Ienāc NetCredit platformā un uzzini vairāk par mūsdienīgām aizņemšanās iespējām un nebanku kreditoru piedāvājumiem!